Witryna i podstrony lub jej komponenty mogą zbierać Twoje dane pod postacią ciasteczek (Cookies). Poruszanie się po witrynie oznacza Twoją pełną akceptację ich zbieranie.

baner fb warsztaty

Z końcem wakacji w WIGORZE

Opublikowano: piątek, 31, sierpień 2018 Sebastian

We wcześniejszym wpisie chwaliłem się swoją pierwszę wizytą w domu dziennej opieki dla seniorów "RETRO". Zanim jednak dotarłem tam, przyszło mi odwiedzić znanych mi już Seniorów z domu dziennej opieki "WIGOR". Tym razem opowiedziałem nieco o strategiach obronnych zwierząt. Starałem się jak najlepiej przedstawić bujny świat przyrody od strony rozmaitych przystosowań do unikania drapieżnika. Mówiliśmy o barwach ochronnych, aposematycznych, kamuflażu - mimetyzmie, mimikrze, toksynach, elementach zaskoczenia... Skupiliśmy się co prawda na bezkręgowcach, głównie owadach, ale i uciekaliśmy niekiedy do świata kręgowców (gruczoły ropuchy szarej czy upodabnianie się weży niejadowitych do jadowitych). Jak zawsze nie mogę narzekać na brak zainteresowania, wręcz przeciwnie. Właściwie co drugi slajd ktoś miał pytanie lub uwagę, a moim zadaniem jest sprostać wyzwaniu i udzielać jak najlepszych i merytorycznych odpowiedzi. I właśnie takie dyskusje, pytania uczą nas stale. Nie da się wiedzieć wszystkiego, ale raczej wybrnąłem z różnorodnych pytań :) (mam nadzieję ;) )

wigorzg 300818 02

Jestem przekonany, że to jeszcze nie koniec naszych spotkań z Seniorami z domu "WIGOR". Jaki kolejny temat? Któż to wie ;)

wigorzg 300818 01

wigorzg 300818 03

wigorzg 300818 04

wigorzg 300818 05

wigorzg 300818 06

wigorzg 300818 07

contentmap_plugin