Witryna i podstrony lub jej komponenty mogą zbierać Twoje dane pod postacią ciasteczek (Cookies). Poruszanie się po witrynie oznacza Twoją pełną akceptację ich zbieranie.

baner fb warsztaty

Sprostowanie (Oznaki wiosny)

Opublikowano: wtorek, 01, marzec 2016

Sprostowanie dotyczące konkursu Oznaki wiosny w związku z błędem w wybranych listach zapraszających.

Konkurs trwa od 19 II 2016 do 31 III 2016.

Ostateczny termin nadsyłania prac: 31 III 2016.

Rozstrzygnięcie: 5 IV 2016.

Ogłoszenie konkursu plastycznego "Oznaki wiosny"

Opublikowano: czwartek, 18, luty 2016

KONKURS PLASTYCZNY dla SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i GIMNAZJÓW
z ZIELONEJ GÓRY i okolic

Z dniem 19 II 2016 Żywa Edukacja - Sebastian Pilichowski (dalej Organizator) ogłasza konkurs dla klas szkół podstawowych i gimnazjów oraz grup z placówek i świetlic wychowawczo-edukacyjnych, obejmujących grupy wiekowe uczniów szkoły podstawowej (6-13 lat) lub gimnazjum (14-16) [wówczas zgłasza się dana grupa wychowawcza].

Niniejsze placówki muszą znajdować się na terenie:

  1. Zielonej Góry (w rozumieniu granic administracyjnych po fuzji z początkiem 2015 roku),
  2. miejscowościach: Płoty, Przytok, Świdnica,
  3. Nowej Soli, Sulechowa*

Przedmiot konkursu:

Praca plastyczna w technice dowolnej w formacie A-3 (rysunek w kolorze, czerni, kolaż, wyklejanka itd.) na temat "Oznaki wiosny w przyrodzie". Interpretacja hasła konkursowego dowolna, aczkolwiek nawiązująca do elementów przyrody ożywionej i nieożywionej wobec nadchodzącej wiosny.

Czas trwania konkursu: 19 II 2016 - 31 III 2016.

ilustracja kon wiosna 16 s

Zasady:

CZYTAJ WIĘCEJ nt. Ogłoszenie konkursu plastycznego "Oznaki wiosny"

Komunikat ws. "Klasa Owadów"

Opublikowano: niedziela, 24, styczeń 2016

Zainteresowanie konkursem "Klasa Owadów" okazało się skromne, choć pewno i to jest powiedziane na wyrost (a szkoda). Niemniej, proszę aby wychowawcy uczniów-autorów nadesłanych prac ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze dostarczyli listownie wypełnione formularze lub skan oryginału na e-mail zywaedukacja.com.pl (wg regulaminu jest to warunek konieczny), zaś oryginał odbiorę osobiście przy spotkaniu.

Pozdrawiam

Sebastian Pilichowski

"Klasa Owadów" - rozwiązanie

Opublikowano: czwartek, 28, styczeń 2016

Szanowni uczetsnicy (całych dwoje ;) ), bardzo dziękuję za nadesłanie prac. Dziękuję wychowawczom za dosłanie formularzy.

Tytułem wstępu cieszą mnie prace, gdyż wywołały szczery uśmiech radości na mej twarzy, co z kolei smuci, to tak skromne zaangażowanie, mimo usilnych prób dotarcia do różnych szkół. Miejmy nadzieję, że następnym razem będzie "lepiej".

Niniejszym ogłaszam, iż

I miejsce zajęła praca Bartłomieja I. z klasy VI B, SP 17 w Zielonej Górze.

II miejsce zajęła praca Roksany D. z klasy IV B, SP 17 w Zielonej Górze.

(nazwisk nie podaję publicznie celowo)

Wobec powyższego zawiadamiam, że klasie VI B (SP 17 ZG) przysługuje umówienie się na darmową lekcję z odbiorem jaj D. gigantea i kalendarza na 2016 rok, do czego zachęcam panią Wychowawczynię, zaś klasie IV B (SP 17 ZG) przysługuje rabat 50% na godzinną lekcję i oczywiście kalendarz ścienny na 2016 rok. Mam nadzieję, że Wychowawcy skorzystają z przysługujących ich klasom nagród.

Choć to jedyne dwie prace, a wynik (jak każdego konkursu) może jednych dziwić, innych nie, uzasadnię wybór w taki sposób - jestem zwolennikiem drastycznego przestrzegania zasad regulaminu, a praca Roksany nie spełniła wymogu "Praca [...] w formacie A-3  [...]". Niezależnie, gratuluję uczestnikom :)

Pozdrawiam serdecznie

Sebastian Pilichowski.

1stplace ko16

I miejsce, "Szkoła widziana oczami mrówki"

2ndplace ko16

II miejsce, "Oczami owada"

"Klasa owadów"

Opublikowano: środa, 30, grudzień 2015

KONKURS PLASTYCZNY dla SZKÓŁ PODSTAWOWYCH z ZIELONEJ GÓRY

Z dniem 31 XII 2015 Żywa Edukacja - Sebastian Pilichowski (dalej Organizator) ogłasza konkurs dla klas szkół podstawowych oraz dla placówek i świetlic wychowawczych i edukacyjnych dla grup dzieci obejmujących grupy wiekowe uczniów szkoły podstawowej (6-13 lat) [wówczas zgłasza się dana grupa]. Niniejsze placówki muszą znajdować się na terenie Zielonej Góry (w rozumieniu granic administracyjnych po fuzji z początkiem 2015 roku) lub w miejscowościach: Płoty, Przytok.

Przedmiot konkursu:

Praca plastyczna w technice dowolnej w formacie A-3 (rysunek w kolorze, czerni, kolaż, wyklejanka itd.) na temat "Klasa owadów". Uczniowie wyobrażają sobie, że są wybranym przez siebie owadem i rysują wyimaginowane życie szkolne oczami owadów. Prace mogą zostać wykonane indywidualnie lub (co zalecane) przez grupę uczniów reprezentujących tę samą klasę.

Czas trwania konkursu: 31 XII 2015 - 20 I 2016.

Zasady:

1. Każda klasa może dostarczyć maksymalnie trzy prace.

2. Prace winny być dostarczone do dnia 20 I 2016 na adres: Żywa Edukacja - Sebastian Pilichowski, Zielona Góra 66-002, Stary Kisielin - Szkolna 35 pocztą z dopiskiem "Klasa owadów".

3. Adresat winien zadbać o odpowiednie opakowanie pracy celem uniknięcia uszkodzeń. Uszkodzenia mogą wpłynąć na ocenę pracy przez Organizatora.

4. Prace powinny być oryginalne, tzn. wykonane faktycznie przez autorów wskazanych w formularzu zgłoszeniowym (kliknij tu,  by pobrać) i nigdy wcześniej niepublikowane.

5. Nadesłane prace nie zostają zwrócone.

6. Nadesłanie prac jest jednoznaczne z ich publikowaniem na stronach i w materiałach Żywej Edukacji - Sebastian Pilichowski, zgodnie z poszanowaniem praw autorskich, tj. ze wskazaniem autorów prac.

7. Nagrody:

I miejsce: darmowa, godzinna (ok. 60 min.) lekcja z udziałem żywych bezkręgowców; kalendarz ścienny na rok 2016; 20 jaj straszyka Diapherodes gigantea (kliknij) do samodzielnej inkubacji i wychowu jako zwierzęta klasowe.

II miejsce: 50% zniżki na jedną lekcję (zgodnie z obowiązującym cennikiem) (ok. 60 min.) z udziałem żywych bezkręgowców; kalendarz ścienny na rok 2016.

III miejsce: 25% zniżki na jedną lekcję (zgodnie z obowiązującym cennikiem) (ok. 60 min.) z udziałem żywych bezkręgowców; kalendarz ścienny na rok 2016.

8. Organizator zatrzymuje sobie prawo do nadania maksymalnie trzech wyróżnień. Przewidziana nagroda za wyróżnienie to kalendarz ścienny na rok 2016.

9. Nagrody przyznawane są klasie, nie zaś indywidualnie dyrektorom placówek, uczniom, nauczycielom itd.

10. Rozstrzygnięcie konkursu: 25 I 2016.

11. Doręczenie nagród odbędzie się w ciągu 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu, z zastrzeżeniem, że uzgodnienie terminu lekcji zależy zarówno od możliwości czasowych Organizatora i klasy, toteż realizacja wygranej lekcji może odbyć się do dnia 29 II 2016 włącznie lub po wzajemnych ustaleniach w późniejszym terminie.

12. Prace naruszające dobre obyczaje, obraźliwe, rasistowskie itd. mogą zostać zgłoszone do właściwych organów administracji publicznej.

KONTAKT:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

przez Facebooka: www.facebook.com/zywaedukacja <kliknij>

pobierz plakat tutaj

klasa konkurs maly