Witryna i podstrony lub jej komponenty mogą zbierać Twoje dane pod postacią ciasteczek (Cookies). Poruszanie się po witrynie oznacza Twoją pełną akceptację ich zbieranie.

baner fb warsztaty

Inne usługi

Kategoria: Żywa Edukacja - oferta Opublikowano: piątek, 30, wrzesień 2016 Sebastian

1. Udział w festynach.

Żywa Edukacja może również zaprezentować się szerszemu gronu podczas festynów, np. w przedszkolu. Wówczas przygotowana zostaje ekspozycja - głównie gabloty z preparowanymi owadami oraz żywe bezkręgowce, które są aktywnie pokazywane uczestnikom festynu. Doskonała okazja do dyskusji problemów przyrody i środowiska, edukacji przyrodniczej oraz wspólnego spędzenia czasu rodziców z dziećmi. Kto kogo nauczy lepiej kontaktu z przyrodą? Rodzic dziecko, czy dziecko rodzica? Różnie to bywa ;)

- wszystkie kwestie organizacyjne ustalane są indywidualnie

kliknij zdjęcie

25vi16 fesmp17 13

 

2. Cykle zajęć.

Jedne zajęcia to za mało? Dużo zajęć to za duży koszt? Wyjdźmy z tego impasu. Zbudujmy razem cykl zajęć dla grup w Twojej placówce. Zainteresujmy dzieci i młodzież zwierzętami, roślinami i całą przyrodą!

- wszystkie kwestie organizacyjne ustalane są indywidualnie

 

 promo uslugi

 

3. Nauka pracy badawczej.

Twoje dziecko wykazuje stale rosnące zainteresowanie procesami i zjawiskami przyrody? Ewidentnie poszukuje odpowiedzi?

W Twej klasie jest uczeń bądź Znasz uczniów, którzy z chęcią zakładają doświadczenia i je realizują? A może muszą się dopiero tego nauczyć?

Ja również posiadam często pomysły, na których realizację nie starcza mi czasu. Dlaczego więc się nie podzielić? Dlaczego nie zrobić czegoś wspólnie, nie sprawdzić preferencji pokarmowych czy hodowlanych? Dlaczego nie spróbować napisać z tego, co osiągniemy publikacji? Dlaczego jej nie opublikować? Czy nauczyciele i uczniowie nie mogą publikować?
A może Macie już pomysł i nie wiecie, jak go zrealizować?

Problem badawczy, hipotezy, analizy, wykonanie - porazmawiajmy o tym i działajmy.

- wszystkie kwestie organizacyjne ustalane są indywidualnie

 

promo uslugi dos small

 

4. Doradztwo w zakresie zieleni, tj. jej zakładania i prowadzenia.

Nie tak dawno temu ogrody przydomowe i działki prywatne były pełne bogato kwitnących roślin.

Wtedy również popularnością cieszyły się ogródki przyszkolne. Jak wygląda kwitnąca marchew, jak zbudowany jest kwiat? Odpowiedzi na te pytania można było uzyskać wychodząc jedynie na szkolny dziedziniec lub zaplecze. A jak jest dziś? 

Nie ma już tylu kwiatów, nie ma też przyszkolnych ogródków. Paradoksem jest to, że od tamtych czasów niesamowicie wzrosła dostępność i różnorodność gatunków i odmian roślin. Mimo to nasze otoczenie stało się uboższe. Wszędzie muszą być przystrzyżone trawniki, a kwitnące dzikie rośliny są zwalczane pod hasłem walki z chwastami. Wszyscy na tym tracimy. Nasze dzieci, które rośną w sterylnym świecie szarugi i ewentualnej zieleni pozbawionej innych kolorów. Jak również liczne zwierzęta! Szczególnie zapylające!

Jest tyle fantastycznych roślin, często dostępnych w przyzwoitych cenach, które wprowadzą nową jakość w Twoim otoczeniu, zarówno edukacyjno-poznawczą, jak i estetyczną.

Nie Znasz jednak się na roślinach, nie Wiesz jaki charakter nadać temu skrawkowi wolnej ziemi, który tak Cię razi? A może już Wiesz, gdzie i jak, ale nie Wiesz co?

Tu też Żywa Edukacja pomoże ;)

- wszystkie kwestie organizacyjne ustalane są indywidualnie

 

 

Odsłony: 6030