Edukacja narodowa, przyrodnicza (14.10.2018)
Opublikowano: sobota, 20, październik 2018
Sebastian
14 października to Dzień Edukacji Narodowej, czyli tzw. dzień nauczyciela. Jak co roku składam wielkie podziękowania i życzę dalszej wytrwałości w nauczaniu innych, w poszerzaniu horyzontów swych odbiorców, a z uwagi mej działalności (od społecznej po zawodową) zatrzymam sie chwilę przy edukacji przyrodniczej.
Według modeli matematycznych i dogłębnych analiz nie zostało nam zbyt wiele czasu, aby zadbać o przyrodę i otaczające nas środowisko, a tym samym uchronić siebie i następne pokolenia przed gwałtownymi zmianami klimatu i warunków życia. Dlatego szczególnie inwestujmy w dzieci i młodzież i ich edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju, szacunku do przyrody. Nie oznacza to jednak, że mamy ignorować osoby dorosłe! Absolutnie nie! Zwyczajnie jednak to dzieci są wolne od nawyków i przyzwyczajeń, zatem łatwiej je nakłonić do m.in. segregacji śmieci czy obserwacji zamiast zgładzenia nic niewinnego skorka.
Tu jak zawsze również wielkie dzięki i dalszych sukcesów w tym trudnym procesie szerzenia dobrego słowa o przyrodzie, niezależnie od braku czy panujących jakichś różnic między nami w opiniach. Me uznanie wędruje do wymienionych, jak i niewymienionych (przypadek!) Dzięki za to, co robicie na rzecz propagowania i ochrony przyrody i środowiska
Edukacja przyrodnicza sama się nie zrobi. Jak masa, masa, masa...
Wielkie Pięć!
P.S. W tle trzy pomnikowe dęby w gminie Zabór koło Zielonej Góry, koło Tarnawy.