Witryna i podstrony lub jej komponenty mogą zbierać Twoje dane pod postacią ciasteczek (Cookies). Poruszanie się po witrynie oznacza Twoją pełną akceptację ich zbieranie.

baner fb warsztaty
--------------- powrót do wyboru galerii ---------------

 

Rezerwat przyrody "Nad Jeziorem Trześniowskim" w m. Łagów (Lubuski) (lubuskie).

 

Relacja fotograficzna z dnia 27.01.2018:

Około południa, na samym początku rezerwatu uradowała nas para dzięciołów czarnych (Dryocopus martius). Osobiście nastawiłem się na zielonego - słyszałem jego "śmiech" w drodze do rezerwatu, podobnie jak dzień wcześniej wieczoremze wzgórza zamkowego. Dzięcioły czarne są trudne w obserwacji, niechętnie schodzą na ziemię, chowają się po niedostępnej dla oczu stronie pnia, nie dają się podejść... Do tego gdy dorzucić mój brak profesjonalnego wyposażenia do fotografii na odległość, muszę zadowolić się wykadrowanym ujęciom z kilku zdjęć, umożliwiających identyfikację dzięcioła, nie zaś będących źródłem artystycznej fascynacji... Ale szczerze? I tak jestem przeszczęśliwy, że po długim czasie udało mi się zobaczyć tego fantastycznego ptaka, do tego parę!

rezerwat012018

dz czarny012018 01

dz czarny012018 02

buklagowzamek012018

Człowiek taki mały się wydaje przy potężnych konarach buka rosnącego u podnóża zamku.

kaczkilagow012018

W przyrodzie nic się nie marnuje. Powalone drzewo w jeziorze? W sam raz dla ptactwa wodnego ;)

dablagow012018 swierklagow012018

Przy zamku rośnie kilka pomników przyrody. Świerk co prawda stracił szczytowe partie korony, ale poza tym ma się raczej dobrze.

bobrylagow012018

Nad brzegiem jeziora widać działalność bobrów.

contentmap_plugin

Odsłony: 2725