Witryna i podstrony lub jej komponenty mogą zbierać Twoje dane pod postacią ciasteczek (Cookies). Poruszanie się po witrynie oznacza Twoją pełną akceptację ich zbieranie.

baner fb warsztaty

21.03.2019 Wiosna! Las! Śmieci!

Opublikowano: czwartek, 21, marzec 2019 Sebastian

Dzień dobry, czy raczej dobry wieczór!

Mija nam pierwszy dzień wiosny, w Zielonej Górze pogodny, chociaż nienachalnie :D

21 marca obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Lasów (International Day of Forests), tym razem pod hasłem "Forests and education - Learn to Love Forests" (Lasy i edukacja - naucz się kochać lasy). Z tego tytułu miło spędziłem czas w towarzystwie artystycznej duszy Grzesia Lipca z grupy filmowej SKY Piastowskie z Zielonej Góry (kto nie zna i nie lubi - obowiązkowo należy się zapoznać z twórczością!!!). Nagraliśmy małe co nieco (tworzy się, łączy się, kondensuje się, tnie się - a robi to oczywiście Grześ ;) ), a na dowód małe co nieco ode mnie ;) Udaliśmy się do lasku za ulicą Unii Europejskiej, mijając po drodze pomnik przyrody - kasztan jadalny. No a tam... cóż, zebraliśmy wór śmieci wszelkiej maści plus reklamówkę... Szkło (grube na ok. centymetr nawet, butelki, fragmenty szyb), rozbity ekspres do kawy, masa folii, kapsli itd. Całe szczęście społeczną robotę osładzał stale śmiejący się z nas czy ludzkiej głupoty dzięcioł zielony, a na skraju płatu leśnego zdobiły zdziczały sad kwitnące cebulice, przebiśniegi i nie tylko ;)

Co tam sklei Grześ, tego nie wiem, ale postaramy się podać Wam jakiś przekaz. Co do lasu oczywiście ;)

A na deser, wieczór zapewnił niesamowity widok na tarczę Księżyca. Co za widok! Te rozrzedzone chmury opalizujące blaskiem Pani Nocy. Coś cudownego, w lesie jest tak jasno, jakby latarnie świeciły. Petarda!

Tymczasem czołem!

21032019pelnia s